02.02.2016/15:01

Podatek obrotowy idzie do poprawki

Ministerstwo Finansów ma przygotować nową wersję ustawy wprowadzającej podatek od sprzedaży detalicznej – wynika z informacji „Rzeczpospolitej". Zanim oficjalnie zaprezentowano dokument, zmasowana krytyka branży w stosunku do jego założeń i zaskakujących rozwiązań, zakończyła procedowanie nad ustawą.

Również posłowie Prawa i Sprawiedliwości poróżnili się w kwestii tego, jak ma być skonstruowany podatek od sprzedaży detalicznej – czytamy w „Pulsie Biznesu”. Adam Abramowicz, przewodniczący parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, szczególnie mocno krytykuje pomysł wprowadzenia stawki podatkowej w wysokości 1,9 proc. od przychodów z handlu w soboty, niedziele i święta. Oprócz zmiany dot. stawki weekendowo-świątecznej, rząd może zdecydować się także na rezygnację z opodatkowania systemów franczyzowych. Ten pomysł wzbudził szczególnie duże kontrowersje w branży handlowej.

„PB” zauważa, że niektóre zapisy, jakie znalazły się w projekcie ustawy, nie były w ogóle prezentowane podczas konsultacji z przedstawicielami branży handlowej. Zdaniem gazety, część przepisów mija się z celami ustawy, deklarowanymi przez premier Beatę Szydło. Resort ma w tydzień przygotować kolejną wersję projektu. Spotkanie konsultacyjne nowej wersji ma się odbyć 10 lutego.

Więcej w "Rzeczpospolitej"/"Pulsie Biznesu".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.