28.02.2020/12:00

Podatek od cukru nie obejmie piwa i wódek smakowych

Ministerstwo Zdrowia tłumaczy tę decyzję tym, że trudno jest ustalić z czego takie piwo i wódka się składają – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Jak podaje dziennik, rząd szukając dodatkowych wpływów do budżetu, ogłosił, że od 1 lipca wprowadza nową daninę – opłatę cukrową.

Po wejściu w życie podatku cukrowego, napoje słodzone mają podrożeć przynajmniej o połowę, a najtańsze produkty nawet o 100 proc.

Tymczasem z ustawy wyłączono napoje akcyzowe. „To oznacza, że nową opłatą nie będą objęte napoje zawierające znaczne ilości cukru, dosładzane po procesie fermentacji lub destylacji, czyli zarówno piwa, jak i wódki smakowe.

Na tym nie koniec zdziwień – podkreśla dziennik. Podarek cukrowy będzie pobierany z kolei od piw bezalkoholowych, choć ich producenci – w przeciwieństwie do innych napojów nie muszą podawać składu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.