21.09.2021/14:49

"Podatek od korporacji" uderzy w sieci handlowe. PiS nakłada na branżę kolejną daninę

Zaledwie rok po faktycznym wejściu w życie sektorowego podatku od sprzedaży detalicznej, branża handlowa musi się szykować na kolejny podatek wdrażany w ramach Polskiego Ładu. Rozmówcy portalu wiadomoscihandlowe.pl nie mają wątpliwości co do tego, że nowa danina, ochrzczona propagandowo mianem "podatku od korporacji", wymierzona jest głównie w branżę handlową. Niektóre sieci zapłacą nawet kilkadziesiąt milionów złotych rocznie, a jest to kwota uwzględniająca zaledwie jeden komponent podatku - ten, który da się wyliczyć w oparciu o ogólnodostępne dane.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • Marcel 28.09.2021

  czyli jeszcze większa drożyzna w sklepach - dramat

 • Jarek 28.09.2021

  Panie Obywatelu , rzeczywiście można odnieść wrażenie , że moja opcja prezentowana jest przez wszystkie wolne media , one nie są zawłaszczone , one wyrażają opinię większości , która wygrała ostatnie wybory . Pana jak to pan powiedział , ,Dawidek " jest finansowo powiązany z o wiele większym ,,Goliatem "jak pan się dobrze orientuje , a jak nie to proponuję prześledzić te powiązania , jest to raptem kilka godzin szukania w internecie . Ja wiem , że jak się nie wygra wyborów to ,, Nie ma wolnych wyborów i demokracji " , ale to takie trochę prawo Kalego . Jak wygramy to jest o.k , jak oni wygrają to jest brak wolności i demokracji . Nie wiem czy pan pamięta , ale afera z najściem przez ABW na redakcję gazety Wprost i wyrywanie laptopa pochodzi z czasów rządów ,, miłośników wolnych mediów i dziennikarstwa ", więc mówienie o wolności i zawłaszczeniu mediów jest trochę nie na miejscu , tym bardziej , że już się słyszy z ust panów z tej opcji , że jak tylko dojdziemy do władzy to ,,cała TVP zamkniemy i dziennikarze nie dostaną nigdzie pracy ,,.
  No taką wolność to mieliśmy przed 1980 , ,,mówcie co chce byle to było to co chcemy ,,
  Tak więc ten komunizm jak pan powiedział to dopiero może nadejść ,ale jak się zmieni ten rząd na inny .
  Dobra , ja też znikam bo muszę iść do pracy , wieczorem tu zajrzę , bo całkiem przyjemnie mi się z panem dyskutuje .

 • Obywatel 27.09.2021

  Jeśli Pana uraziłem, przepraszam. Pańska opcja prezentowana jest teraz przez wszystkie zawłaszczone przez PiS media: państwowe i prywatne (kupione przez państwowe koncerny, bądź za ich reklamowe kontrakty). Kilka miliardów na propagandę, plus miliony na sponsoring mediów z Torunia. Ja sobie piszę prywatnie w przerwie na kawę.
  Gdyby media (czwarta władza) były w Polsce wolne i niezależne miałby Pan całkowitą rację.
  Niestety tuby propagandowe PiS są chyba jeszcze gorsze niż Goebbelsa, czy komunistyczne z najciemniejszych lat PRL.
  Nie ma wolnych wyborów i demokracji, kiedy większość społeczeństwa jest pozbawiona uczciwej i bezstronnej informacji.
  I niech pan nie pisze o TVN, bo to malutki Dawidek przy partyjnym Goliacie i dość wielkomiejsko-niszowy, który i tak starano się politycznie uciszyć… Na Węgrzech już się udało ubić ostatnią niezależną tv. Ale pan tez na tym traci i tylko nie dociera do pana ta prawda. Dyskusja chętnie, ale nie jestem na propagandowym etacie i muszę wracać do pracy.
  Pozdrawiam. Wolności życzę!

 • Jarek 26.09.2021

  Panie Obywatelu można by to powiedzieć również o panu , że za duże pieniądze uprawia pan demagogię na tym portalu i próbuje pan zdeklasować banałami to co robi ten rząd . Panu również serdecznie dziękujemy za tych kilka komentarzy na tym portalu , które mają na celu wsparcie tych ,,ludzkich korporacji ".
  A tak przechodząc do rzeczy , nie chcę pana obrażać , pan ma swoje poglądy , ja swoje i tak jak panu odpowiedziałem , zawsze może pan to zmienić w najbliższych wyborach .
  Natomiast zawsze możemy ( chyba ) podyskutować bez insynuacji i stwierdzeń jakie pan skierował w moją stroną , bo obrażając swojego oponenta ucieka pan od merytorycznej dyskusji i odpowiedzi na moje pytania do zwykłej pyskówki , a tego chyba tu na portalu nie chcemy .

 • Obywatel 26.09.2021

  Panie Jaroslawie, panu podziękujemy za wsparcie partii rządzącej już. Wyglada pan na płatnego pisarza, bo propagandę pan popycha jak za PRL… tyle ze pewnie drożej.
  Cały dzień i kilka postów - jak zdarta płyta…
  Podatki zawsze płaca klienci!
  Z drugiej strony, jak tak chętnie uciskał by pan przedsiębiorców, to może zesłać ich do gułagu? Wrócimy do uczciwego handlu wymiennego, albo do muszelek.
  Korporacje to nie smoki z bajek, tylko ludzie ponoszący ryzyko by zarobić dla siebie i rodziny.

 • Ob 26.09.2021

  Panie Jaroslawie, panu podziękujemy za wsparcie partii rządzącej już. Wyglada pan na płatnego pisarza, bo propagandę pan popycha jak za PRL… tyle ze pewnie drożej.
  Cały dzień i kiła postów - jak zdarta płyta…

 • Ob 25.09.2021

  Panie Jaroslawie, panu podziękujemy za wsparcie partii rządzącej już. Wyglada pan na płatnego pisarza, bo propagandę pan popycha jak za PRL… tyle ze pewnie drożej.
  Cały dzień i kiła postów - jak zdarta płyta…

 • Jarek 25.09.2021

  Idąc tokiem myślenia poniższych komentarzy nie powinniśmy nakładać żadnych podatków bo to przenosi się na ceny usług i produktów .W Takim razie nie płacimy żadnych podatków i każdy sam płaci za szkołę dla dziecka , szpital , przejazd po drogach w mieście i mostach , wieczorami chodzimy z lampkami w ręku bo oświetlenie też sami sobie załatwiamy , nie ma też płatnych urlopów i emerytur , nie ma macierzyńskiego bo to też podraża te ceny . Ot i tym sposobem mamy średniowiecze .

 • Polka 22.09.2021

  Przecież to tylko powoduje kolejny wzrost cen det. towarów! Za wszystko zapłaci klient :(

 • xc 22.09.2021

  na jaką branżę? przecież i tak wszystkie podatki zapłacą szaraczki, duzi nie dają się dymać i przekładają wszystko na towary i usługi...może kiedyś okupacja się skończy...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także