24.07.2018/13:54

Podravka pokazała rekordowe wyniki

Producent Vegety zanotował najlepszy wynik i najwyższy zysk operacyjny pierwszego półrocza w całej historii firmy. Jak czytamy w komunikacie prasowym, to osiągnięcie jest wynikiem organicznego wzrostu bez nadzwyczajnych wpływów, co dodatkowo potwierdza sukces Grupy Podravka.

Zysk netto Grupy Podravka w pierwszym półroczu wyniósł 120,7 mln kun chorwackich, czyli znacząco więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy było to 24,8 mln kun chorwackich. „Wzrost sprzedaży rentownego asortymentu produktów, przy jednoczesnej kontroli kosztów operacyjnych, spowodował dwuetapowy wzrost rentowności na wszystkich poziomach biznesowych” – czytamy w komunikacie Podravki.

Przychody ze sprzedaży wyniosły natomiast 2.05,15,1 kun chorwackich, co oznacza wzrost o 4,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Na wzrost przychodów ze sprzedaży największy wpływ miał segment „food” (Podravka działa też w segmencie farmaceutyków), w którym firma prowadziła nasilone działania sprzedażowo-marketingowe. Firma rozszerzyła też dystrybucję poszczególnych kategorii spożywczych.

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży w podziale na poszczególne regiony, w których działa spółka, najwyższy względny wzrost (10 proc.) odnotowano w regionie Europy Środkowej. Na drugim miejscu uplasował się region Europy Wschodniej (9,7 proc.).

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • stah 26.07.2018

    Faktycznie kucharz chorwacki to już emeryt

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.