21.11.2018/16:17

Podwyżki cen energii uderzą w handel i wywołają falę upadłości placówek handlowych

Władze Polskiej Grupy Supermarketów są mocno zaniepokojone zapowiedzianymi przez firmy energetyczne podwyżkami cen energii w 2019 r. W związku z tym skierowały do rządu RP apel o powstrzymanie skokowych wzrostów cen. – Podwyżki cen energii będą miały negatywny wpływ na działalność wielu placówek handlowych i opłacalność biznesu wielu polskich przedsiębiorstw handlowych – wskazuje Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • msp 07.12.2018

    U mnie podobnie jak u przedmówcy - wzrost ceny sprzedaży (z dystrybucją nie wiadomo) to ok 70% - dla placówki handlowej to dramat: zamrażarki, lodówki, prawie całodobowe oświetlenie, lady mięsne, komory chłodnicze... Kolejny cios dla MSP, a grupa Shwarz i JM coraz lepszą pozycję zajmą na rynku. Nic tylko pogratulować przeszłym i obecnym rządom za zaniedbania w tym zakresie...

  • gija888 22.11.2018

    Podwyżki prądu dla przedsiębiorców są rzędu 80-100%, to dla nas dramat. Od stycznia podwyżka najniższej krajowej, energii elektrycznej i pierwszy raz w marcu podatek od reklamówek. Tak jak w artykule rentowność jest na poziomie 1 - 2%. nie zrekompensuje to tak dużych obciążeń dla sklepikarzy. Jeśli rząd nas nie ochroni pozamykamy interesy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.