05.12.2017/09:16

POHiD chce wydłużenia pracy sklepów w Wigilię

Sklepy w Wigilię i sobotę przed Wielkanocą powinny pracować nie do godz. 14, ale do godz. 16 - uważa Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji i proponuje wprowadzenie stosownych poprawek do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Według POHiD-u, przepisy ustawy w obecnym brzmieniu (trwają prace legislacyjne w Senacie) prowadzą do dyskryminacji niektórych placówek handlowych. Według przedstawicieli organizacji, proces zamykania największych obiektów trwa około 2 godzin, przez co pod znakiem zapytania stoi samo otwieranie sklepów we wskazane dni.

W drugiej zaproponowanej poprawce POHiD chce usunięcia z definicji czynności związanych z handlem pojęcia "magazynowanie" i "inwentaryzacja". Są one zdaniem organizacji nieostre, a ponadto mogą znacząco utrudnić funkcjonowanie wielu sklepów. W przypadku zamknięcia sklepów niektóre towary będzie trzeba dowieźć i zabezpieczyć w sklepie w sobotę do godz. 24, by móc je sprzedawać w poniedziałek rano.

W przypadku małych sklepów, gdzie możliwości przechowywania asortymentu nie są wielkie, oznacza to poważne braki w ofercie produktów typu fresh - argumentuje POHiD.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • JaroslawPolskeZbaw 06.12.2017

    czekajcie komuszki czekajcie, Pan Prezes Kaczynski takich lewakow jak wy cale zycie przeskakiwal. Nie po to walczylismy w zwiazkach, zeby teraz w wigilie pracowac! Pan Prezes przywrocil godnosc nam, Prawdziwym Patriotom, i pozwolil wstac z kolan dajac 500+.

    TERAZ WSZYSCY SIE POSTAWIMY NIEMIECKIM I ROSYJSKIM ZABIORCOM I ZBIROM, A SOBOTY I NIEDZIELE BEDA WOLNE DLA POLAKOW! Pracujcie sobie dla Sorosa za szekle w niedziele, my bedziemy sie za was modlic POplakane zbiry i kanalie!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.