12.02.2014/10:52

POHiD za nieograniczaniem czasu pracy sklepów w niedziele

Ograniczenia czasu pracy sklepów w niedziele może doprowadzić do spadku ich rentowności, a w efekcie likwidacji 1000 miejsc pracy – ocenia Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, która zaapelowała do władz Radomia o niepodejmowanie uchwały ws. zmian.

Według POHiD-u ograniczenia w czasie pracy placówek handlowych w niedziele mogłyby spowodować spadki – i tak już niskiej – rentowności i obrotów; w mniejszych sklepach o 4-10 proc., a w centrach handlowych nawet o 25 proc. Zdaniem dyrektora generalnego POHiD Marii Andrzeja Falińskiego konsekwencją tego może być redukcja zatrudnienia o około 10 proc., co oznaczałoby likwidacje około 1000 miejsc pracy. Zatrudnienie mogłyby stracić – chętnie zatrudniane w sklepach w charakterze sprzedawców – kobiety w wieku 25-55 lat oraz studenci.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.