11.05.2019/13:15

Pół miliona metrów kwadratowych nowej powierzchni magazynowej w Polsce

W okresie styczeń-marzec 2019 roku na rynek magazynowy w Polsce trafiło 507 tys. mkw., z czego ponad 120 tys. mkw. w ramach obiektu Hillwood Olsztynek.

Najwyższy poziom nowej podaży odnotowano w Centralnej Polsce i Wrocławiu, gdzie deweloperzy oddali do użytku kolejno 89,7 tys. mkw.  i 84,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, co stanowiło łącznie ponad jedną trzecią całkowitej podaży w minionym kwartale.

Pod względem powierzchni będącej w budowie, rynek rozwijał się w szybkim tempie we wszystkich regionach, jednak na prowadzenie wysunął się Górny Śląsk. To tu pod koniec kwartału znajdowała się ponad jedna czwarta całkowitej powierzchni w budowie (570,7 tys. mkw.).

— Górny Śląsk, podobnie jak centralna Polska, to wciąż jedne z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce pod względem zasobów powierzchni magazynowej, głównie za sprawa lokalizacji zapewniającej dostęp do zasobów ludzkich i coraz lepszej infrastruktury drogowej - komentuje mówi Tomasz Kasperowicz, senior partner w Colliers International.

Z danych Colliers wynika, że w pierwszym kwartale wynajętych zostało 981,2 tys. mkw. Zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe ze strony najemców wciąż jest wysokie, choć w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wynik jest o blisko o 20 proc. niższy.

Jedną z większych umów najmu w minionym kwartale była renegocjacja 60 tys. mkw. podpisana przez Jysk w Logistic City Piotrków Trybunalski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.