12.08.2020/10:15

Polacy dobrze oceniają swoją kondycję finansową

Pomimo pandemii i jest skutków ekonomicznych, 71 proc. respondentów dobrze ocenia swoją sytuację finansową mimo pandemii i niedawnego lockdownu, a negatywnie tylko 24 proc. – podaje „Puls Biznesu”.

Wyniki ankiety przeprowadzonej pod koniec lipca przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR) i Polski Instytut Ekonomiczny (PIE) wskazują na to, że pandemia koronawirusa i wynikające z niej ograniczenia dla biznesu i zarobkowania nie nadwerężyły zbytnio możliwości finansowych obywateli. Jednocześnie duża część ankietowanych (38 proc.) pozytywnie ocenia sytuację gospodarczą kraju.

Jak czytamy w „Pulsie Biznesu”, 58 proc. pytanych twierdzi, że pandemia w ogóle nie wpłynęła na zmianę stanu ich portfeli, a kilka procent podaje nawet, że ich sytuacja się poprawiła. 23 proc. ankietowanych przyznaje jednak, że trochę pogorszyły się ich finanse, zaś co dziesiąty – że w sposób znaczny.

Więcej w „Pulsie Biznesu”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także