06.04.2017/16:43

Polacy kupują gotowe, czy gotują i pieką samodzielnie na Wielkanoc?

Tesco zapytało, czy na Wielkanoc Polacy decydują się na wybór gotowych produktów, czy też przyrządzają potrawy samodzielnie. Z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie firmy wynika, że już niemal co drugi Polak (47% ankietowanych) częściej przyrządza samodzielnie wielkanocne produkty niż kupuje ich gotowe odpowiedniki.

Na większości świątecznych stołów nie może zabraknąć kilku podstawowych dań, takich jak barszcz biały lub żurek, mazurek czy babka wielkanocna. To właśnie te potrawy Polacy najczęściej przygotowują sami. Najwięcej, bo aż 68,8% respondentów upiecze wielkanocne ciasta, ciasteczka czy placki, prawie tyle samo (64,8%) Polaków własnoręcznie przygotuje żurek lub barszcz biały. Sporą popularnością cieszy się też przygotowanie dodatków do dań głównych, takich jak pasztet (32%), chleb (18,8%), majonez (11,8%) czy nawet domowa musztarda (3,5%).

Dostępność dobrej jakości produktów, a także często brak czasu w gorączce przedświątecznych przygotowań sprawia, że łatwo nam sięgać po gotowy majonez, chrzan czy pasztet. Niemniej jednak ciągła moda na samodzielne gotowanie zachęca coraz liczniejszą grupę Polaków do eksperymentowania w kuchni. W okresie przedświątecznym widzimy wzrost sprzedaży przyborów kuchennych, takich jak maszynki do mięsa, foremki do pasztetów i ciast. Zauważamy też duży wzrost zainteresowania przepisami w naszym serwisie internetowym - komentuje Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.