12.04.2017/10:21

Polacy mają apetyt na włoskie sery

Polscy konsumenci są coraz bardziej zainteresowani nowymi rodzajami serów, które poznają podczas wakacji za granicą. Coraz więcej z tych gatunków jest dostępnych w Polsce.

Pochodzenie produktu z Włoch lub z Francji, zwłaszcza w odniesieniu do kategorii serów, mocno podnosi wiarygodność wyrobu. Potwierdzeniem gwarancji jakości są unijne oznaczenia ChNP, czyli Chroniona Nazwa Pochodzenia, ChOG, czyli Chronione Oznaczenie Geograficzne, i GTS, czyli Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

- Dzięki zaangażowaniu producentów duża grupa serów posiada oznaczenia unijne. Wyraźnie widać, że Polacy szczególnym sentymentem darzą produkty o włoskim rodowodzie. Sery gorgonzola, parmigiano reggiano, mascarpone, mozzarella czy ricotta,  na stałe weszły do jadłospisu polskich konsumentów – komentuje Dorota Kubuj, project manager w firmie Sopexa. Dodaje, że w ostatnich latach zwiększyło się zainteresowanie na dotychczas mniej znane w naszym kraju sery, takie jak asiago, pecorino, taleggio czy burrata.

Rozwój rynku serów importowanych sprawia, że warto zastanowić się nad ich optymalną ekspozycją w sklepie. - Podstawową zasadą jest rozdzielenie produktów z poszczególnych krajów, chodzi o to, aby uniknąć nieporozumień. Sery powinny być przechowywane w odpowiedniej temperaturze, zawsze w folii, aby nie doszło do przenikania smaków. Powinny być estetycznie pokrojone i zapakowane – tłumaczy Dorota Kubuj.

Bardzo ważne w sprzedaży i promocji są degustacje, dzięki którym klienci mogą poznać smak produktów. - Warto promować sery, wykorzystując do tego szefów kuchni z tego samego kraju, z którego pochodzą produkty. Buduje to wiarygodność i autentyczność – wyjaśnia nasza rozmówczyni. I dodaje: - Także z tego powodu ważne są kampanie promocyjne takie jak nasza akcja pod hasłem „Tak smakuje Dolce Vita”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.