04.10.2016/15:52

Polacy nie chcą całkowitego wycofania gotówki z obiegu

60 proc. przebadanych Europejczyków jest przeciwnych wycofaniu z obiegu tradycyjnego pieniądza - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Paysafecard. Taki pomysł najmocniej nie podoba się Niemcom (73,8 proc.). W Polsce od realnych pieniędzy nie chce odchodzić 54,8 proc. społeczeństwa, a przeciwnego zdania jest 36,4 proc. osób.

Spośród siedmiu przebadanych krajów, więcej zwolenników, niż przeciwników wycofania gotówki z obiegu, znalazło się jedynie w Grecji i we Włoszech. Jednak w przypadku tych państw różnica w między osobami popierającymi a niepopierającymi pomysł była nieznaczna (poniżej 4 proc.).

- Wyniki badania pokrywają się z przewidywaniami Paysafecard. Płatności bezgotówkowe, choć bez wątpienia przyczyniły się do znacznego rozwoju handlu, nie są w stanie całkowicie zastąpić gotówki. Główną przyczyną jest bezpieczeństwo – dopóki poziom zabezpieczeń nie będzie gwarantował 100 proc. ochrony przed utratą środków bądź nieautoryzowanym wyciekiem danych o kontrahentach, Paysafecard nie widzi możliwości zlikwidowania tradycyjnej formy rozliczeń gotówkowych - komentuje Udo Müller, dyrektor generalny Paysafecard.

To, jak istotną kwestią dla kupujących jest bezpieczeństwo, pokazują także inne badania przeprowadzone przez Paysafecard. W ich ramach aż 83,6 proc. ankietowanych wskazało właśnie bezpieczeństwo jako bardzo ważny aspekt przy dokonywaniu płatności w sieci. Kolejnymi istotnymi czynnikami są szybkość oraz brak dodatkowych opłat – na co zwróciło uwagę 66,6 proc. badanych. Dodatkowo 54 proc. osób wskazało na wygodę.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.