11.10.2016/09:20

Polacy nie zrezygnują z pracy dla 500+?

Większość beneficjentów programu 500+ nie zamierza porzucać pracy – wynika z badania, do którego dotarła „Rzeczpospolita”. Mimo to obawy m.in. detalistów o problemy z kadrami mogą być częściowo uzasadnione.

Według wykonanego na zlecenie agencji zatrudnienia Work Service badania Millward Brown, które cytuje „Rzeczpospolita”, siedmiu na dziesięciu Polaków korzystających z programu 500+ nawet nie zastanawia się nad rezygnacją z tego powodu z pracy. Bierze to pod uwagę zaledwie czterech na stu pracowników. W liczbach bezwzględnych oznacza to 240 tys. osób, głównie młodych oraz o niskich zarobkach (na poziomie 2-3 tys. zł brutto).

Takie zarobki dotyczą Polaków na szeregowych stanowiskach m.in. w handlu, stąd obawy firm o utratę pracowników. Według rozmówcy „Rzeczpospolitej”, Macieja Wituckiego, prezesa Work Service, mają one o tyle sens, że część osób po prostu nie przyznała się w badaniu do swoich planów, a ponadto pracodawcy są najbliżej pracowników i dostrzegają inną skalę zjawiska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.