27.01.2014/08:57

Polacy odwracają się od pieczywa

W ciągu ostatniej dekady spożycie pieczywa w Polsce spadło o ponad 30 proc. Ten rok z pewnością nie przyniesie ożywienia, przez co upadnie kolejne 250-300 piekarni – alarmuje „Rzeczpospolita”.

W br. spożycie pieczywa w gospodarstwach domowych może spaść do 49,5 kg na osobę, prognozuje Instytut Polskie Pieczywo, czyli będzie o 1 kg mniejsze niż przed rokiem. Jeszcze w 1990 roku przekraczało 104 kg. Spożycie pieczywa maleje od lat, ponieważ zmieniają się nasze nawyki żywieniowe. Jemy więcej przekąsek oraz płatków zbożowych, częściej odwiedzamy lokale gastronomiczne – tłumaczy gazeta. Mniejsza popularność chleba i bułek najbardziej daje się we znaki małym i średnim piekarniom. W 2013 roku mogło wypaść z rynku około 500 firm, czyli dwa razy więcej, niż powstało nowych. Kolejne 250 może zakończyć działalność w tym roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.