28.01.2020/11:20

Polacy robią zapasy papierosów mentolowych i smakowych, zanim produkty zostaną zakazane

20 maja w Polsce, a także w całej Unii Europejskiej, zacznie obowiązywać zakaz sprzedaży papierosów mentolowych i smakowych. Jak donosi "Rzeczpospolita", w wielu punktach detalicznych w Polsce trudno jest zakupić takie produkty.

Co ciekawe, przyczyną wcale nie jest przedwczesna rezygnacja sklepów z oferowania tego rodzaju produktów. Według "Rzeczpospolitej", papierosy mentolowe i smakowe zostały wyprzedane, bowiem wielu klientów zdecydowało się na zrobienie zapasów.

Ban na sprzedaż papierosów mentolowych i smakowych zacznie obowiązywać 20 maja 2020 r. To efekt unijnej dyrektywy tytoniowej z 2014 r.

Unia Europejska uznała, że papierosy mentolowe i smakowe ułatwiają wejście w nałóg palenia wyrobów tytoniowych. Branża nie jest co do tego przekonana, jednak upatruje w zakazie sprzedaży wspomnianych produktów szansy na rozwój bardziej innowatorskich segmentów rynku.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • palacz 20.04.2020

    Co ciekawe, nadal będzie można zakupić gilzy (papierosy bez tytoniu) z filtrem mentolowym i klikiem do własnego napełniania ;)

  • palacz 20.04.2020

    Co ciekawe, nadal będzie można zakupić gilzy (papierosy bez tytoniu) z filtrem mentolowym i klikiem do własnego napełniania ;)

  • observer 28.01.2020

    Dobrze że nie odbiło im zupełnie i nie zakazali 'mentoli' w tytoniu podgrzewanym. Może dzięki temu część ludzi przejdzie z papierosów na iqosy czy inne 'podgrzewane' i przestaną palić papierosy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.