23.03.2020/14:03

Polacy tłumnie ruszyli do marketów budowlanych. Kwarantanna czasem domowych remontów?

Jak wynika z analizy Inquiry, Polacy zignorowali prośby o pozostanie w domach i odłożenie na później zakupów innych niż pierwszej potrzeby. Okazuje się, że już po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego przez rząd Polacy... ruszyli do marketów budowlanych.

Przedstawiciele agencji badawczej wskazują, że na tym zbiorowym szaleństwie (wynikającym m.in. z zamknięcia przez rząd wielu innych sklepów w drodze rozporządzenia ministra zdrowia) skorzystały szczególnie sieci Castorama i Obi, co pokazują dane z badania kondycji marki (YouGov BrandIndex). Obie sieci zanotowały znaczny wzrost, jeśli chodzi o odsetek klientów.

- Tłok, ścisk i kolejki nie sprzyjają jednak komfortowym zakupom, co w efekcie dla części sieci spowodowało wzrost opinii negatywnych, również w aspekcie rozważania zakupów w przyszłości - komentuje Izabella Żernicka ,Business Development Manager w Inquiry. - Zwiększenie zakupów w sklepach DIY będzie miało więc krótkotrwały charakter, a długoterminowo może mieć wręcz niepożądane skutki dla wizerunku marek - dodaje.

Badanie YouGov BrandIndex realizowane jest metodą CAWI w sposób ciągły na reprezentatywnej próbie 700 dorosłych Polaków miesięcznie i obejmuje 16 wskaźników monitorujących kondycję marki.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • obserwator 24.03.2020

    Zamknijcie sklepy Castorama w całej Polsce. To co robicie i na co narażacie klientów i personel jest karygodne! Ludzie będą robić zakupy online, jeśli stacjonarne sklepy będą zamknięte dla klientów. Po sklepach budowlanych chodzą całe wycieczki ludzi, również (o zgrozo) rodzin z dziećmi!

    Angole, właściciele Castoramy u siebie zamknęli a polskie dupki nie.

  • Kuba 23.03.2020

    O tak, zdecydowanie. Połowa sąsiadów robi remonty. Ale chyba to dobrze? Przynajmniej siedzą w domach.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.