23.08.2016/12:34

Polacy w dobrych nastrojach konsumenckich

W sierpniu nastroje społeczne Polaków ustabilizowały się na wysokim poziomie. Wskaźnik Optymizmu Konsumentów (WOK) Ipsos jak i pozostałe wskaźniki – zanotowały lekki wzrost o ok. 1 pkt. osiągając – w przypadku WOK – poziom 102,55 pkt.

Podobnie zachował się wskaźnik oceniający bieżącą sytuację społeczno-ekonomiczną i  wskaźnik oczekiwań, osiągając odpowiednio wartości 99,01 i 106,73 pkt.  

Stabilizacja nastrojów konsumenckich na najwyższym od roku poziomie wydaje się być związana z wpływem sezonu wakacji i wydarzeń sportowych – Igrzyska Olimpijskie - na spokojniejszy stosunek Polaków do polityki.  

Osłabiona jest reakcja społeczna na nieporozumienia polityczne w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i ataki medialne opozycji politycznej. Kurs złotego wobec innych walut poprawił się, co momentami widać w kantorach w postaci większego zainteresowania zakupem dolarów czy euro, ale wpływ na to mają również wyjazdy urlopowe za granicę.  

Na tę lekką poprawę nastrojów społecznych w stosunku do lipca i czerwca 2016 miał również udany przebieg Światowych Dni Młodzieży i wizyta papieża Franciszka w Polsce.  

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.