02.02.2020/11:58

Polacy w niedziele coraz chętniej robią zakupy w Internecie [OPINIA]

Polscy konsumenci przyzwyczajają się, choć nie bez trudu, do niedziel z zakazem handlu. Zmieniają nawyki zakupowe, robiąc w dni niehandlowe więcej zakupów online – powiedział PAP Radosław Knap, szef PRCH – informuje serwis Forsal.

Dyrektor generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych, Radosław Knap, jest przekonany, że konsumenci nadal będą robić zakupy stacjonarne w niedziele handlowe – których w tym roku będzie już łącznie tylko siedem – jednak nie tak aktywnie, jak dotychczas.

Ekspert odnotował, że w pierwszych miesiącach obwiązywania ograniczenia handlu w niedziele w centrach handlowych dało się zauważyć spadki liczby odwiedzających, jednak później sytuacja się ustabilizowała, a duże obiekty, z szeroką ofertą gastronomiczną i rozrywkową, mogą się nawet cieszyć niewielkim wzrostem liczby klientów w niedziele niehandlowe.

Zdaniem Knapa, brak możliwości kupowania w niedziele skłania natomiast konsumentów do zwiększonych zakupów online, co w jego opinii wywiera negatywny wpływ na środowisko, ze względu na większą ilość opakowań.

Czytaj więcej na stronie forsal.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.