28.08.2020/17:18

Polacy: W sklepach jest za mało produktów bio i eko. W dodatku są słabo oznaczone w gazetkach

W sumie 82,3 proc. ankietowanych użytkowników aplikacji Moja Gazetka zadeklarowało, że zawsze lub prawie myśli o zdrowiu podczas zakupów. Taki sam odsetek respondentów zadeklarował, że stara się kupować zdrową żywność. Dokładnie tyle samo badanych twierdzi również, że wie, czym charakteryzują się produkty ekologiczne oraz bio.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Wojciech Lisak 09.09.2020

  Ciekawe badanie. Szkoda że mianem zdrowej żywności cechujemy zwykle tę oznaczoną BIO. Uważam że każda żywność powinna być zdrowa. Niestety często tak nie jest. Uważam że powinniśmy w Polsce bardzo dbać o sklepy specjalistyczne ze tak zwaną zdrową żywnością i nie pozwalać na to aby wchodziła ona do marketów i sieci. Takie działanie w perspektywie czasu zniszczy sklepy specjalistyczne a tylko tam możliwa jest prawdziwa edukacja konsumentów. Nie zawsze produkt BIO uznamy za zdrowy a też nie zawsze brak znaczku BIO będzie go określać jako niezdrowy.

 • wega 02.09.2020

  ciekawe badanie, też zauważyłam, że więcej osób czytam skład produktów przy półkach z produktami, bądźmy zdrowi!

  fajna aplikacja ta Moja Gazetka, nie znałam jej, polecam :)

 • czytający składy 29.08.2020

  A ja unikam oleju palmowego i syropu glukozowo-fruktozowego, którego jest pełno w słodyczach, jogurtach, serach, ciastkach...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także