08.08.2018/16:37

Polacy wolą produkty wyprodukowane w kraju

Informacja o tym, że produkt został wyprodukowany w naszym kraju zachęca do zakupu 87% Polaków – wynika z badania Kantar TNS, przeprowadzonego na zlecenie PKN Orlen.

Z wniosków zawartych w raporcie wynika, że kolejne pozycje zajęły wskazania związane z lokalnością, rodzinnością i ekologicznością. Najsłabiej natomiast, przekonują zapisy odwołujące się do renomy marki jako znanej, światowej oraz to, że dany produkt jest wyprodukowany w Unii Europejskiej.

Na uwagę zasługuje też fakt, że 63% z nas kupowanie zagranicznych produktów uznaje za osłabiające pozycję Polski. Dwie trzecie badanych stwierdziło także, że na rynku można znaleźć polskie odpowiedniki większości zagranicznych produktów. Sześciu na dziesięciu Polaków jest zdania, że jesteśmy krajem samowystarczalnym, podano także.

Autorzy badani podają też, że polskie produkty spożywcze wciąż cieszą się doprą opinią. Ośmiu na dziesięciu Polaków mając do wyboru produkt w tej samej cenie wybrałoby rodzimy produkt. Kierowcy mają nieco lepsze zdanie o polskich produktach spożywczych niż ogół badanych Polaków i są także nieco bardziej skłonni po nie sięgać" - czytamy dalej.

Polskie produkty spożywcze uważa za zdrowsze 83% ankietowanych kierowców, zaś wśród ogółu badanych taką opinię prezentowało 81% osób.

Do deklaracji „Mając do wyboru polski i zagraniczny produkt spożywczy w tej samej cenie wybieram produkt polski” pozytywnie odniosło się 81% ankietowanych kierowców wobec 80% ogółu badanych.

Polacy zapytani o powinności firmy będącej czempionem narodowym wskazywali, że przede wszystkim ma wspierać promocję Polski za granicą (75%), zdobywać zagraniczne rynki oraz budować dobrobyt ekonomiczny Polski. Warto zwrócić uwagę, że kierowcy w większym stopniu niż ogół Polaków kładli nacisk na zdobywanie rynków zagranicznych przez taką firmę.

Badanie zostało przeprowadzono metodą CAWI 20-27 kwietnia br. Objęło 1 000 wywiadów z Polakami w wieku 17+, z czego 779 wywiadów przeprowadzono z Polakami, którzy posiadali w swoim gospodarstwie domowym samochód.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • miś zdziś 09.08.2018

    Rasiści, ksenofoby!! :D

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.