27.01.2017/10:42

Polacy wreszcie mają jakieś oszczędności. To dzięki 500+

Polacy nie przejadają wszystkich pieniędzy z programu 500+, a część oszczędzają – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Jak wynika z badania Finansowy Barometr ING”, około dwóch trzecich Polaków posiada oszczędności. To wynik zbliżony do średniej europejskiej. Oznacza on awans, bo w poprzednich latach oszczędności miała tylko niewiele ponad połowa z nas.

Według ING Banku Śląskiego, co czwarty Polak ma zaoszczędzoną od 1 do 3 pensji netto, zaś 18 proc. od 4 do 6 pensji, podczas gdy 16 proc. – mniej niż 1 pensje.

Przyczyną wzrostu liczby oszczędzających jest uruchomienie programu 500+, w wyniku którego w zeszłym roku do Polaków trafiło ponad 17 mld zł. Rządowe wsparcie pozwoliło niezamożnym gospodarstwom domowym na odłożenie pierwszych oszczędności – zadeklarowało tak 21 proc. badanych. Z kolei 36 proc. potwierdziło, że dzięki Programowi 500+ comiesięcznie odkładają więcej. Eksperci szacują, że średnio z 500 zł miesięcznie oszczędzamy trochę ponad 100 zł. 

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.