24.05.2018/10:09

Polacy wybierają whisky premium

Wartość importu szkockiej whisky do Polski rośnie, choć zmniejsza się jej wolumen. Polacy coraz chętniej sięgają po alkohol „z wyższej półki”.

O sprawie pisze Puls Biznesu. Import szkockiej whisky w 2017 roku ujęciu wartościowym wzrósł o 8,6 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Ilość importowanych butelek spadła o 2,8 proc. Polacy coraz chętniej sięgają po droższe wersje tego trunku – single malt, zamiast tańszej, mieszanej whisky – blended. Eksperci przekonują, że to efekt tego, że rynek whisky w Polsce stał się bardziej dojrzały. Ponadto rodzimi konsumenci ulegają wpływom trendu tzw. premiumizacji i są w stanie zapłacić za alkohol więcej, choć kupują go w mniejszych ilościach.

Dane sprzedażowe z ostatniego roku pokazują, że rynek whisky w Polsce ma się dobrze i notuje kilkunastoprocentowy wzrost w ciągu roku. Polacy oprócz szkockiej whisky, coraz częściej kupują także wyroby irlandzkie i amerykańskie.

Więcej w Pulsie Biznesu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.