03.12.2013/09:50

Polacy wydają coraz więcej na produkty ekologiczne

Na razie certyfikowana żywność to zaledwie ok. 0,3 proc. sprzedaży wyrobów spożywczych w Polsce. Ale Polacy coraz chętniej kupują żywność ekologiczną – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Zdaniem Sławomira Chłonia, prezesa spółki Organic Farma Zdrowia, w 2013 r. wartość sprzedaży ekologicznej powinna zwiększyć się w Polsce o 10-15 proc., do około 650-700 mln zł. W przyszłym roku tempo rozwoju rynku nie powinno być gorsze. Jak informuje „Rzeczpospolita” zainteresowanie żywnością ekologiczną w ostatnich latach znacznie wzrosło, bo rośnie świadomość konsumentów, którzy nie chcą już kupować taniej, masowej żywności niskiej jakości. Rozwój rynku ekożywności szybko się nie skończy. Firma badawcza Euromonitor International prognozuje, że tylko na pakowane ekoprodukty przeznaczymy w tym roku 201,8 mln zł. W 2012 r. było to 194,5 mln zł. W 2014 r. wartość tej części rynku ekologicznej żywności może zwiększyć się do 209,9 mln zł. Eksperci twierdzą, że popyt na żywność ekologiczną będzie rozwijał się jeszcze przez wiele lat.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.