22.02.2017/10:02

Polacy zaczęli żądać paragonów

Już co trzeci Polak żąda paragonów fiskalnych przy zakupie towarów i usług. Resort finansów ocenia, że akcja „Weź paragon” odniosła sukces – czytamy w Pulsie Biznesu.

Według Leszka Skiby, wiceministra finansów, z badań wykonanych przed uruchomieniem Narodowej Loterii Paragonowej w 2014 r. wynikało, że tylko 7 proc. respondentów upominało się o paragony fiskalne, gdy nie otrzymywało ich przy zakupie towarów (5 proc. przy zakupie usług) – podaje Puls Biznesu.

Dla porównania, w grudniu 2016 r. paragonów żądało już 34 proc. nabywców towarów oraz 31 proc. kupujących usługi. MF przyznaje, że do wzrostu zainteresowania pobieraniem paragonów przyczyniła się loteria z cennymi nagrodami (klienci cyklicznie biorą udział w losowaniu opli insignia i astra, laptopów i tabletów).

Więcej w Pusie Biznesu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.