20.02.2017/13:28

Polacy zjedzą w Tłusty Czwartek aż 100 mln pączków

W przypadający w tym tygodniu Tłusty Czwartek najwięcej Polaków zje od trzech do pięciu pączków. Tylko 4 proc. naszych rodaków deklaruje, że w ten dzień zamierza powstrzymać się od zjedzenia pączka - wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Tesco Polska.

Po 3-5 pączków w Tłusty Czwartek sięgnie 47 proc. respondentów. Częściej niż co trzeci badany planuje w tym roku zjeść 1-2 pączki (35 proc.), a aż 14 proc. badanych deklaruje zjeść więcej niż 5 pączków. Z tychże deklaracji wynika zatem, że Polacy w Tłusty Czwartek zjedzą ponad 100 mln pączków.

Wyniki badania pokazują, że panie w najbliższy czwartek bardziej będą dbały o swoją dietę, niż panowie. Prawie połowa kobiet oraz mężczyzn planuje zjeść od 3 do 5 pączków, ale wśród mężczyzn prawie co piąty zamierza zjeść ich więcej niż 5. Wśród kobiet taką deklarację złożyła dopiero co dziesiąta kobieta.

Co ciekawe najstarsi badani (50 lat i więcej) częściej niż inne grupy wiekowe planują zjeść w Tłusty Czwartek 1-2 pączki. Najmłodsi ankietowani, do 24 roku życia częściej decydują się na 5-7 pączków.

Jak wynika z danych Tesco Polska najwięcej pączków w Tłusty Czwartek w 2016 roku kupili w Tesco Wrocławianie. Sprzedano tam ponad 459 tys. sztuk słodyczy. Na drugim miejscu w rankingu uplasowała się Łódź, gdzie sprzedano 358 tys. pączków. Trzecie miejsce przypadło Warszawie, a kolejne pozycje zajęły Kraków i Trójmiasto. Największą popularnością w zeszłym roku cieszyły się w sklepach Tesco pączki z marmoladą i nadzieniem wieloowocowym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.