13.07.2018/07:02

Polacy zwykle robią zakupy na eBay... między godz. 22 a 23

Szczyt aktywności zakupowej Polaków na platformie eBay przypada między godziną 22 a 23 - podał jej właściciel. Aplikacja mobilna eBay właśnie świętuje 10 lat od debiutu i dotychczas została pobrana ponad 400 mln razy.

Aplikacja eBay w 2008 roku była jedną z pierwszych umieszczonych w App Store. Znalazła się wśród pierwszych 500 dostępnych. Steve Jobs zaprosił eBay do zaprezentowania jej na żywo podczas inauguracji dla programistów Apple.

W porównaniu z Niemcami i Brytyjczykami, którzy przeszukują platformę między 21.00 a 22.00, Polacy to typ nocnej sowy. Ich poszukiwania plasują się między 22.00 a 23.00. Nie dorównują jednak Hiszpanom, którzy najaktywniej robią zakupy w aplikacji na chwilę przed północą.

Jak wynika z danych eBay, w Polsce szukamy okazji i podejmujemy decyzje zakupowe najczęściej w dzień wolny od pracy, czyli w niedzielę. Kategoriami produktowymi, które interesują nas najbardziej, gdy wyszukujemy poprzez urządzenia mobilne, są kolejno moda, artykuły kolekcjonerskie i elektronika.

Rok 2017 był przełomowy dla polskich użytkowników eBay korzystających z urządzeń mobilnych. Liczba licytacji wzrosła o ponad 100% i była 8 razy większa niż w 2012. Ponadto Polacy zrobili dwa razy więcej zakupów w porównaniu do 2016 roku i prawie 16 razy więcej w stosunku do 2012. Dziś, polscy użytkownicy korzystają z aplikacji eBay średnio 8 minut każdego dnia.

Obecnie aplikacja zawiera różne udogodnienia dla klientów i jest wyposażona w rozwiązania z zakresu uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji, które pomagają dostosować wyniki wyszukiwania do indywidualnych zainteresowań. Ma także dostępną zakładkę „Okazje”, która umożliwia znalezienie konkretnych przedmiotów przecenionych od 20 do nawet 90 procent.

Co ciekawe, w ramach programu obowiązuje w pełni darmowa i szybka przesyłka – nie tylko w przypadku produktów pochodzących z Europy, ale również Azji. Od niedawna zakładka zawiera także sekcję „Wszystko za mniej niż 10 zł”, dzięki której można wyszukiwać tańsze produkty według wybranych kategorii.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Stanisław87 16.07.2018

    Wcale mnie to nie dziwi. Firma która obsługuje dla mnie wystawienie aukcji na eBay i Amazona (fragment komentarza usunięty przez moderatora ) od dawna powtarzała mi, że właśnie w takich godzinach trzeba starać się dotrzeć do klienta.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.