11.12.2020/20:01

Jacek Olczak zostanie nowym prezesem Philip Morris International

Jacek Olczak, były prezes polskiego oddziału Philip Morris International, a ostatnio Chief Operating Officer w centrali firmy w Szwajcarii od maja przyszłego roku obejmie stery tytoniowego giganta.

O sprawie firma poinformowała na swoim profilu na Twitterze. W PMI zaszły ostatnio spore zmiany kadrowe, a w nowym roku planowane są kolejne. Louis Camilleri, który był szefem rady dyrektorów odszedł z firmy, jego miejsce zajął Lucio Noto.

Noto w maju 2021 roku ma zastąpić obecny prezes spółki André Calantzopoulos, jego miejsce zajmie właśnie Jacek Olczak.

Olczak dołączył do Philip Morris w 1993 roku i pracował w polskim oddziale firmy w Dziale Finansów i Administracji. Później trafił do centrali w Lozannie, po czym ponownie pracował w naszym kraju. W latach 2002-2006 kierował firmą na rynkach w Polsce, Niemczech i Austrii, a nstępnie szefował regionowi Unii Europejskiej. Był też dyrektorem finansowym firmy. Od 2018 roku był prezesem ds. operacyjnych Philip Morris International.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także