06.10.2020/14:22

Policja zwiększa liczbę kontroli w sklepach. Klienci bez maseczek nie powinni liczyć na taryfę ulgową

W ciągu ostatniej doby przeprowadzono 4 tys. kontroli policji w placówkach handlowych – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji. Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił politykę zero tolerancji dla nieprzestrzegania zasad dotyczących obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią.

Jak podaje rmf24.pl, na konferencji ogłoszono także, że w strefach czerwonych lokale gastronomiczne mają być zamykane po godz. 22. Chodzi o to, by uniknąć sytuacji, gdy takie lokale będą działały dłużej i zmieniały się w dyskoteki. Minister zdrowia podkreślał, że cześć lokali, które nie mają w swojej działalności gospodarczej robienia imprez, które są zakazane we wszystkich strefach, udostępniały swoją przestrzeń. – Wprowadzamy jednoznaczne przepisy, które spowodują, że każda taka impreza, która będzie odbywała się "przy okazji", jak to się mówiło podczas tłumaczenia, będzie naruszeniem przepisów rozporządzania - akcentował Niedzielski.

Serwis rmf24.pl podaje, że w strefie zielonej zmniejszono liczbę uczestników imprez ze 150 do 100, a w strefie żółtej ze 100 do 75. W trefie czerwonej liczba ta pozostała bez zmian, zatem wciąż wynosi 50 uczestników. Co więcej, od soboty obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu będzie wprowadzony zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Kj 07.10.2020

    Nie ma czego egzekwować, bo nie ma żadnych podstaw prawnych które zobowiązują do tego wszystkich. Żaden sąd nie przyzna, że to obecne pozal się Boże rozporządzenie jest napisane zgodnie z prawem i zgodnie z ustawą do której się odnosi

  • orim 07.10.2020

    Wszystko ładnie ale kiedy nadejdzie czas na egzekwowanie przepisów o maseczkach w pociągach. Tam nie ma problemu? PKP ignoruje skargi pasażerów na brak egzekwowania przepisów. Wystarczy przejechać trasą Biała Podlaska - Warszawa lub Sieradz -Warszawa

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także