03.12.2020/20:07

Policjanci oddelegowani do patrolowania sklepów hojnie wlepiają mandaty

Kontrole w galeriach handlowych, zapowiedziane wczoraj przez premiera Mateusza Morawieckiego już przynoszą efekty. Tylko w Łodzi policjanci nałożyli ponad 100 mandatów, donosi portal biznes.radiozet.pl.

Łódzcy funkcjonariusze odwiedzili w ciągu doby 300 punktów handlowych. Jak poinformowała rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka, w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń covidowych nałożyli dokładnie 106 mandatów karnych. Skierowano też 8 wniosków o ukaranie do sądów. Pouczono 4 osoby. Przykład Łodzi pozwala przypuszczać, że w skali całego kraju mandatów wystawiono już tysiące. 

Na mandatach ma się jednak nie skończyć. Podczas wczorajszej sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku szef rządu zapowiedział, że sklepom i galeriom handlowe, które nie będą przestrzegały obowiązujących limitów klientów na metr kwadratowy grozi zamknięcie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • inga 03.12.2020

    jezeli do niektórych nie dociera , ze w sklepach jest obowiązek zakrywania ust i nosa to manaty są w pełni zasłużone

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.