30.11.2018/09:53

Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Podczas działań zabezpieczono ponad 2,4 mln sztuk papierosów i ponad 10 ton krajanki tytoniowej. Do sprawy zatrzymano 7 osób, które następnie tymczasowo aresztowano. Podróbki miały trafić najprawdopodobniej do Wielkiej Brytanii.

Na trop przestępców wpadli policjanci z lubelskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Prowadzili działania operacyjne na Mazowszu. Pod Grodziskiem Mazowieckim ujawnili fabrykę papierosów oraz zewnętrzny magazyn, w którym składowano krajankę tytoniową.

Funkcjonariusze zlikwidowali fabrykę papierosów z kompletną linią produkującą papierosy i kolejną linią do ich paczkowania, zabezpieczając przy tym ponad 2,4 mln sztuk papierosów, ponad 10 ton krajanki tytoniowej, a także komponenty do ich produkcji (etykiety, filtry, bibuły papierosowe, kartony itp.).

Łączna wartość ujawnionych i zabezpieczonych wyrobów oraz maszyn do ich produkcji wyniosła około 5,5 mln zł. Na zabezpieczonym towarze ciążył obowiązek podatkowy w kwocie blisko 13 mln zł.

Do sprawy zatrzymano siedem osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze, w tym sześciu obywateli Ukrainy. Po doprowadzeniu do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie usłyszeli oni zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych bez stosownych zezwoleń i opłacania podatków. Wszystkie osoby zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące.

Policja informuje, że w fabryce podrabiano marki papierosów dwóch znanych koncernów tytoniowych, a wyprodukowane papierosy były przeznaczone do sprzedaży na rynek brytyjski. Śledztwo ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.