27.11.2020/08:45

Inwestor chce przejąć kontrolę nad właścicielem sieci stacji Moya. Wniosek trafił do UOKiK

Polish Entreprise Funds (PEF) chce przejąć kontrolę nad firmą Anwim, właścicielem sieci stacji paliw Moya, a pośrednio również nad jej spółką zależną Esppol Trade. Sprawą zajmuje się UOKiK.

PEF jest spółką inwestycyjną ze zmiennym kapitałem zakładowym, funkcjonującą jako alternatywny fundusz inwestycyjny, która zajmuje się zbieraniem aktywów od wielu inwestorów w celu ich lokowania w interesie tych inwestorów zgodnie z określoną polityką inwestycyjną. Należy do grupy funduszy, którymi zarządza Enterprise Investors Corporation.

Głównym celem działalności grupy PEF jest prowadzenie działalności inwestycyjnej polegającą na zaangażowaniu kapitałowym w przedsiębiorstwa dające perspektywę atrakcyjnego zwrotu z dokonanej inwestycji w średnim terminie. PEF za pośrednictwem subfunduszy zarządza spółkami portfelowymi, których działalność jest zróżnicowana.

Inwestycje PEF, w tym subfunduszy nie są ukierunkowane na żadną konkretną gałąź handlu lub przemysłu i koncentrują się na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, w szczególności Polski.

Anwim jest właścicielem i operatorem ogólnopolskiej sieci stacji paliw Moya, a także jest zaangażowany w hurtową sprzedaż paliw płynnych. Obszar działalności Anwim obejmuje terytorium Polski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także