23.01.2017/09:53

Polish Village Meals podbije Wielką Brytanię?

Tradycyjne pierogi ruskie lub z mięsem, bigos, łazanki i krokiety – polska firma spożywcza Polish Village Meals wypuszcza na brytyjski rynek nową gamę wyrobów garmażeryjnych.

Polska piekarnia powstała w Londynie w 2004 roku. Nic dziwnego – rosnąca fala emigrantów z Polski znacząco podniosła zapotrzebowanie na rodzime produkty w Wielkiej Brytanii. Piotr Tomicki i Roberta Zioła postanowili zaspokoić apetyty i osłodzić tęsknotę za ojczystym krajem, piekąc według tradycyjnych receptur chleb na zakwasie, chałki, bułki, polskie ciasta i nie tylko. Piekarnia okazała się strzałem w dziesiątkę.

Obok wypieków, największą bolączką Polaków w Londynie jest brak tradycyjnych wyrobów garmażeryjnych. Nie zawsze jest czas na to, aby samodzielnie przygotować pracochłonne pierogi lub krokiety lub gotować bigos, który przecież najlepszy jest po kilku dniach. Polish Village Bread wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i wypełnia lukę na rynku. "Polish Village Meals" to pierogi, krokiety, mięsa oraz dania główne.

- Naszą misją jest dostarczanie wysokiej jakości produktów garmażeryjnych do rąk naszych odbiorców i promowanie polskich tradycji kulinarnych w Wielkiej Brytanii – komentują właściciele piekarni.

W londyńskich domach pojawią się między innymi: pierogi ruskie, z mięsem, kapustą i grzybami oraz serem, kopytka, bigos i łazanki, a także gołąbki w sosie pomidorowym lub w sosie z grzybów leśnych. To jednak nie koniec! Wśród produktów znajdą się również tak tradycyjne specjały jak kapusta zasmażana, różne rodzaje krokietów (m.in. z mięsem, kapustą i grzybami) oraz jedyne w swoim rodzaju flaczki. Wielbiciele mięs będą mogli raczyć się gulaszem wieprzowym lub drobiowym, piersią z kurczaka w panierce i kotletami mielonymi z pieczarkami. - Łączymy tradycyjne polskie receptury ze świeżością produktów robionych na miejscu – opowiada Piotr Tomicki - To właśnie wyróżnia nas na tle konkurencji. Nasze produkty oparte są na naturalnych składnikach, bez konserwantów i ulepszaczy - dodaje.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.