12.02.2020/11:31

Politycy chcą ułatwić fuzję Orlenu i Lotosu

Polska dołączyła do Francji, Niemiec i Włoch w postulatach złagodzenia unijnej polityki fuzji i przejęć. Powodem jest chęć doprowadzenia do fuzji Orlenu z Lotosem, co na razie zamroziła Komisja Europejska – podaje „Rzeczpospolita”.

„Rzeczpospolita” poinformowała, że minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podpisała się pod wspólnym listem czterech ministrów skierowanym do Margrethe Vestager, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej i komisarz odpowiedzialnej za konkurencję. W apelu przedstawiono prośbę o ujawnienie szczegółowego kalendarza pracy na złagodzeniem zasad antymonopolowych w UE.

- Oczywiście z wielkim zainteresowaniem przeczytałam to, co napisały w liście cztery państwa członkowskie. Ale muszę brać też pod uwagę opinię pozostałych. I chronić to, co służyło nam dobrze przez lata - konkurencję – deklaruje na łamach „Rzeczpospolitej” Vestager.

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, Komisja Europejska nie zamierza przedstawić żadnych propozycji zmian w ciągu kilku tygodni, bo uważa, że nie trzeba się spieszyć. A nawet jak je przedstawi, to jest mało prawdopodobne, żeby szły w kierunku sugerowanym przez cztery państwa, bo Dunka uważa, iż obecne prawo umożliwia tworzenie europejskich czempionów.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.