25.09.2018/13:01

Polmlek planuje potężne inwestycje

W tym roku Grupa Polmlek przeznaczy na inwestycje ok. 200 mln zł. Największa część środków, bo w przybliżeniu 100 mln zł, zostanie przeznaczona na rozwój zakładu w Lidzbarku Warmińskim, gdzie powstaje m.in. centrum badawczo-rozwojowe. W przyszłym roku właściciele grupy nie zamierzają zwalniać tempa.

Polmlek planuje różnej wielkości inwestycje we wszystkich swoich obiektach mleczarskich oraz w produkującym soki i nektary zakładzie Fortuny. - W ostatnim kwartale zwyżka naszych obrotów wyniosła aż 40 proc. Dzieje się sporo, a będzie się działo jeszcze więcej. Będziemy zwiększali skalę produkcji. Planujemy także wprowadzenie nowych wyrobów – zapowiada Andrzej Grabowski, współwłaściciel Polmleku. W związku ze strategią rozwoju poprzez innowacje, w przyszłym roku jego firma otworzy centrum badawczo-rozwojowe w Lidzbarku Warmińskim. W największym zakładzie grupy zostaną przeprowadzone również mniejsze modernizacje.

W planach jest też rozbudowa kupionego 4 lata temu zakładu w Makowie Mazowieckim, który kiedyś należał do firmy Dr. Oetker. - W momencie przejęcia w zakładzie produkowane było niecałe 250 ton produkcji miesięcznie, w tej chwili jest to między 2500 a 2800 ton. Naszą pierwszą inwestycją w obiekt było zbudowanie części biurowej i magazynu. Teraz musimy stawiać zarówno nowe hale produkcyjne, jak i magazyny. Docelowo chcemy mieć tu centrum logistyczne. Mam nadzieję, że prace ruszą po nowym roku. Wartość tych inwestycji szacujemy na 25-30 mln zł – mówi Jerzy Borucki, współwłaściciel Grupy Polmlek.

- Wszystko przez Lidla – dodaje Andrzej Grabowski, nawiązując do rozwoju współpracy Polmleku z siecią dyskontów. - Nasze produkty docierają poprzez sklepy Lidla do konsumentów w całej Europie. Eksportujemy wyroby do 98 krajów, z czego do 11 razem z Lidlem. Mocno się rozwijamy. Sporo już zrobiliśmy, ale do zrobienia mamy jeszcze więcej – zaznacza. Wskazuje przy tym, że kiedy prowadzone obecnie inwestycje w zakładach zostaną oddane do użytku, rentowność całej grupy znacząco wzrośnie.

Jak się dowiedzieliśmy, Polmlek chce też uruchomić w przyszłym roku linie do produkcji sera o wydajności 200 ton produkcji dziennej. Lokalizacja inwestycji nie jest jeszcze znana. – Na dziś produkujemy tego sera ok. 150-160 ton, ale produkcja jest rozłożona na trzy zakłady, a chcemy go robić w jednym zakładzie – precyzuje Grabowski. 

Od 2015 roku Grupa Polmlek jest obecna także w branży sokowniczej, po przejęciu od Agros Novej zakładu i centrum logistycznego w Tymienicach oraz marek napojowych Fortuna, Pysio i Garden. Inwestycje nie ominą również tego zakładu, do którego właściciele Polmleku kupią nową tłocznię za ok. 40-50 mln zł. i linię aseptyczną za około 30 mln zł. Finalizacja projektów związanych z Fortuną ma zostać rozłożona w czasie do 2020 roku.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Zed 25.05.2020

  Historia Polmlek

  (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum)

 • gienek 16.11.2018

  Znam tą firmę i unikam ich produktów jak ognia. Nie ze względu na jakość, ze względu na styl prowadzenia biznesu.

 • gienia 26.09.2018

  Skoro ludzie chętnie kupują produkty tej marki to znaczy, że faktycznie mają prawdziwe produkty i cieszę się że wysyłają polskie produkty za granicę. Niech ludzie poznawają nasze smaki

 • jarock 25.09.2018

  Chciałbym by polska firma Polmlek była obecna też w rolniczym Zagłębiu Polski- Wielkopolsce. Proponuję Jarocin.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.