05.06.2020/09:30

Polomarket blisko otwarcia trzeciego centrum dystrybucyjnego, które obsłuży 150 sklepów

Sieć supermarketów Polomarket zgodnie z harmonogramem realizuje inwestycję na swoim nowym magazynie. Trzecie centrum logistyczne o powierzchni 30,5 tys. mkw. powstaje przy autostradzie A1, bezpośrednio na węźle Swarożyn, na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 91 oraz nr 22.

Grupa Polomarket rozpoczęła prace przygotowawcze i organizację przetargów związanych z wyposażeniem magazynu. Oddanie inwestycji, która przyczyni się do optymalizacji siatki logistycznej i wzmocnieni ekspansję w północnej Polsce zaplanowane jest na IV kwartał 2020 roku. Nowe centrum logistyczne będzie mogło obsłużyć do 150 sklepów. W ramach inwestycji powstaną również wewnętrzna stacja paliw, a obiekt zostanie wyposażony w elektrownię fotowoltaiczną o mocy 1 MW.

Grupę Polomarket tworzą spółki detaliczne prowadzące sklepy Polomarket. W skład grupy wchodzi również spółka logistyczna. Obecnie operator ma już ponad 280 nowoczesnych placówek na terenie całej Polski i blisko 2,5 mld obrotu netto rocznie. W sklepach sieci miesięcznie robi prawie 9 mln klientów w całym kraju. Operator zatrudnia obecnie jesteśmy ponad 5800 osób. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.