14.03.2017/12:02

Polomarket opuści Grupę GH PL Plus?

Polomarket wypowiedział umowę o współpracy z Grupą GH PL Plus – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Sieć oczekuje od grupy zweryfikowania zasad jej funkcjonowania. Ostateczna decyzja o opuszczeniu przez Polomarket struktur GH PL Plus zapadnie w ciągu najbliższych tygodni.

Polomarket złożył wypowiedzenie umowy o współpracy z Grupą GH PL Plus pod koniec ubiegłego roku. Michał Seńczuk, członek zarządu i COO Polomarketu potwierdza informację portalu wiadomoscihandlowe.pl: - Rzeczywiście, 25 listopada złożyliśmy wypowiedzenie, które zgodnie z umową będzie obowiązywać przez rok. Mamy zatem sporo czasu, aby przemyśleć nasze funkcjonowanie i korzyści płynące z udziału w GH PL Plus – wyjaśnia.

Jakie są powody decyzji władz sieci Polomarket? Zdaniem Michała Seńczuka „problemem w GH PL Plus jest to, że łączy podmioty z różnych kanałów sprzedaży, co powoduje, że oczekiwane synergie nieznaczne lub często żadne.” - Mogę powiedzieć tylko tyle, iż posiadamy odmienną od reszty udziałowców wizję tej organizacji. Chcielibyśmy pozostać w strukturze grupy ponieważ nadal mamy dobry kontakt z pozostałymi udziałowcami i bardzo doceniamy zarówno nasze relacje biznesowe, jak i samą ideę przyświecającą powołaniu tej organizacji - wyjaśnia Michał Seńczuk.

I jednocześnie dodaje: - GH PL Plus z pewnością jest platformą ułatwiającą budowanie skali biznesu detalicznego, ale zasady funkcjonowania Polomarketu w tej organizacji muszą zostać zweryfikowane.

Przedstawiciele GH PL Plus bardzo ostrożnie odnoszą się do kwestii wyjścia Polomarketu ze struktur spółki. Zarząd organizacji potwierdził, iż z końcem listopada 2016 otrzymał od Polomarketu wypowiedzenie umowy o współpracy. - Zgodnie z umową o współpracy wygaśnie ona z dniem 31 grudnia 2017 r. - mówi Robert Krzak, wiceprezes zarządu GH PL Plus.

Jednocześnie podkreśla, że złożone wypowiedzenie nie wpływa na bieżącą działalność spółki. - Kontynuujemy nasze prace w obszarach rozwoju marek własnych udziałowców grupy, zakupów towarów na rzecz udziałowców (na mocy wynegocjowanych kontraktów handlowych), wspólnych zakupów okazjonalnych  i promocyjnych, a także działania związane z rozszerzeniem GH PL Plus o nowych udziałowców - wylicza Robert Krzak, wiceprezes zarządu GH PL PLUS Sp. z o. o.

Oficjalny komunikat dotyczący dalszej współpracy sieci Polomarket i GH PL Plus, spółki ogłoszą wspólnie z na początku kwietnia.

Przypomnijmy, że Polomarket został oficjalnym udziałowcem GH PL Plus w październiku 2014 r. Wtedy firmy otrzymały zgodę UOKiK na współpracę i podpisały akt notarialny, na mocy którego Polomarket oficjalnie wszedł w skład grupy GH PL Plus. Od tego momentu grupę tworzyły firmy: Bać-Pol, Piotr i Paweł, Topaz i Polomarket.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • G7 14.03.2017

    Dla Polomarketu wszystko jest źle

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.