27.08.2018/09:59

Połowa Ukraińców pracujących w Polsce robi codziennie zakupy w dyskontach

Polscy przedsiębiorcy odpowiadają na rosnącą liczbę ukraińskich pracowników. Pojawiają się promocje dla obcokrajowców zakładających konta w polskich bankach, kupujących pakiety startowe w sieciach komórkowych, uruchamiane są strony internetowe i infolinie po ukraińsku, a restauracje wprowadzają menu w tym języku. Także w części kin można oglądać filmy w języku ukraińskim. Ofert dla naszych wschodnich sąsiadów będzie przybywać. Tym bardziej że coraz więcej Ukraińców deklaruje, że chce się osiedlić w Polsce na stałe.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • zaniepokojony 27.08.2018

    Zaaklimatyzować to się oni mogą, jak będą mówić i używać w życiu języka polskiego. Swoją drogą, to czy ktoś jeszcze kontroluje wpuszczanie obywateli tego kraju nienależącego do UE? Bo zaczynam wątpić jako obywatel Polski!

  • Adrian 27.08.2018

    Co te pisowskie kanalie robią z naszą Polską. Dramat. Nie mam nic do Ukraińców ale sprowadzanie ich tutaj na taką skalę to niszczenie Polski

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.