08.10.2018/12:03

Polscy dostawcy Biedronki i Lidla mają się świetnie, szybko zwiększają przychody i zyski

Wiele firm, którym udało się zdobyć pozycję głównego dostawcy Biedronki czy Lidla, notuje znaczne wzrosty przychodów i zysków. Dyskonty szybko zwiększają sprzedaż, a Lidl dodatkowo eksportuje część produkcji na rynki zagraniczne. Na razie firmy nie muszą się obawiać nadmiernego uzależnienia od jednego odbiorcy – portal money.pl sporządził zestawienie wyników finansowych dostawców Biedronki i Lidla.

Zakłady Mięsne Kania w pierwszym półroczu br. dostarczyły do Biedronki aż 64 proc. całości swojej sprzedaży. Rok temu było to 48 proc. Firma zwiększyła o 30 proc. swoje moce produkcyjne i zwiększyła zyski o jedną czwartą, z 22 mln do 27 mln zł w ciągu sześciu miesięcy.

Producent wędlin dla Lidla, firma AMI, w ubiegłym roku uzyskała z eksportu przychód 228 mln zł, czyli niemal połowę przychodów ogółem. W firmie Polmlek eksport wyniósł 393 mln zł, co jest równe jednej trzeciej całej sprzedaży. Jedną czwartą produkcji sprzedał poza Polską producent pieczywa Nowel – wylicza money.pl

AMI i Serpol Cosmetics mają wysoką rentowność każde 10 zł sprzedaży to 1 zł zysku netto. Wawel, który sprzedaje do Biedronki wyroby pod swoją marką, kieruje do sieci 18 proc. swojej sprzedaży i z każdych 10 zł przychodu ma 1,80 zł zysku netto – kontynuuje portal money.pl.

Portal wylicza kolejne firmy, które prosperują dzięki sprzedaży do dyskontów: SM Mlekpol, Sokpol, producent galaretek i budyniu Kruger Polska, OSM Piątnica czy Develey.

Serwis zwraca uwagę, że jedna z nielicznych firm handlujących z Biedronką, która notuje straty – łącznie 323 mln w ciągu dwóch lat – to producent pieluch i papieru toaletowego. Jest nim… Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, właściciel sieci drogerii Hebe, które wciąż jeszcze walczą o uzyskanie skali działania zapewniającej rentowność.

Czytaj więcej na stronie money.pl

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Mrówka 24.05.2019

  Może jak tak ładnie liczycie to może podsumuje cię za jakie kwoty ,,polskie,, firmy eskportowaly towary a za ile Lidl sprowadził z zagranicy?

 • Mrówka 24.05.2019

  A teraz Kania bankrutuje ale mi to interes

 • sylwia 09.10.2018

  I bardzo fajnie, że nasze firmy przynoszą zyski i ludzie za granicą kupują nasze produkty. Zamiast doszukiwać się jakiś ciemnych stron to powinniśmy widzieć te jasne. Wtedy życie staje się o wiele przyjemniejsze

 • klient tesco 08.10.2018

  po jakiego grzyba cytujecie ten brukowy portal money.pl???

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.