18.03.2020/17:40

Polska Rada Centrów Handlowych chce wsparcia dla sektora handlowego

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) prowadzi czynny dialog ze stroną rządzącą i posiada reprezentację podczas konsultacji z ministerstwem zdrowia, ministerstwem rozwoju, a także biurem premiera. Jeszcze w tym tygodniu zaplanowano kolejną telekonferencję przedstawicieli branży retail z ministerstwem rozwoju w celu wypracowania szczegółowych zapisów do ustaw.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Do Kuby, który widzi tylko czubek własnego nosa 21.03.2020

    Centra handlowe mogą raczej na pewno nie dostać czynszów od swoich najemców, których "zamknęło" rozporządzenie. Obiekty trzeba spłacać? Skąd wziąć na raty do banku?

  • Kuba 18.03.2020

    Chyba jaja sobie robią. Centra handlowe płacą dla ochrony czy firm sprzątających grosze a teraz wołają o pomoc. W dodatku oni i tak nic praktycznie nie stracą. Niby gdzie te straty? Galerie wynajmują lokale i to właśnie najemcy są teraz w patowej sytuacji. Umowy są tak skonstruowane,, że w przypadku zerwania umowy trzeba płacić karę np. w wysokości 12 miesięcznego czynszu. Tak więc, niech spadają!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.