27.09.2016/10:27

Polska wódka w ogniu walki

Wojna dwóch producentów czystej. Firma CEDC zastrzegła znak towarowy Saska. Wódkę o tej samej nazwie od niemal roku sprzedaje Stock Polska – podaje „Rzeczpospolita”.

W Połowie września w lubelskim zakładzie Stock Polska pojawił się komornik z nakazem zabezpieczenia wyprodukowanej tam wódki Saska wydanym 17 sierpnia 2016 roku przez Sąd Okręgowy w Warszawie – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzje w tej sprawie sąd wydał na wniosek firmy CEDC, która – o czym Stock wcześniej nie wiedział – 21 września 2015 roku złożyła wniosek o rejestrację znaku towarowego Saska w Urzędzie Patentowym. Zdaniem Marka Sypka, dyrektora generalnego Stock Polska, decyzja CEDC, by zastrzec znak towarowy Saska, to bezprecedensowe działanie na polskim rynku będące przykładem wojny hybrydowej i braku poszanowania zasad fair play. Z kolei Krzysztof Kouyoumdjian, rzecznik CEDC, twierdzi, że CEDC nie miało i niema obowiązku informować konkurentów o zgłoszeniach swoich znaków towarowych, ponieważ takie informacje dotyczą planów handlowych firmy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.