30.11.2021/18:22

Polski Ład w branży handlowej. Weź udział w naszym webinarium, odpowiemy na Twoje pytania!

To już pewne: tzw. Polski Ład, przynajmniej w swojej podatkowej części, zacznie obowiązywać 1 stycznia 2022 r. Przedsiębiorcy, w tym sieci handlowe i mali detaliści, mają niewiele czasu na dostosowanie się do zmian. Aby pomóc im w prawidłowym zinterpretowaniu uchwalonych przez parlament przepisów, redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl organizuje wspólnie z Crido webinarium poświęcone tematowi Polskiego Ładu. Podczas wydarzenia postaramy się odpowiedzieć wyczerpująco na wszystkie pytania, jakie nadeślą nasi Czytelnicy.

Niemal nie ma dnia, w którym nie pojawiłyby się medialne doniesienia o kolejnych nieścisłościach i błędach merytorycznych zawartych w Polskim Ładzie. Wiemy już, że dopiero co podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa lada moment będzie nowelizowana. Wcześniej eksperci stanowczo ostrzegali, że zbyt szybkie procedowanie kompleksowej ustawy (wówczas jeszcze projektu ustawy) w Sejmie zaowocuje problemami i dziurawymi przepisami. Jednak większość parlamentarna tymi ostrzeżeniami się nie przejęła.

Środowiska biznesowe, które określają uchwalone zmiany mianem "historycznej podwyżki podatków", apelują do premiera i ministra finansów o "soft launch" Polskiego Ładu. Miałby on polegać na tym, że przez pewien czas przedsiębiorcy nie byliby karani za nieprawidłowe dostosowanie się do nowych przepisów, już teraz budzących problemy interpretacyjne. Jak dotąd jednak apel ten nie spotkał się z pozytywnym odzewem.

Co w takim wypadku ma zrobić przedsiębiorca, który od miesięcy bombardowany jest komunikatami o podatkowej rewolucji zawartej w Polskim Ładzie i wie, że zmiany uderzą go z różnych stron po kieszeni? Taki przedsiębiorca z pewnością zdążył już się pogubić w gąszczu zapowiedzi i deklaracji polityków oraz wielokrotnych zwrotów akcji w procedowaniu Polskiego Ładu w parlamencie. A nawet, jeśli uważnie śledził proces legislacyjny, to i tak bez zatrudnienia armii prawników nie zrozumie szczegółów wprowadzanych rozwiązań. Z pomocą przychodzi redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl, organizując wspólnie z Crido webinarium, podczas którego przedsiębiorcy z branży handlowej uzyskają odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z Polskim Ładem.

Webinarium "Polski Ład w handlu. Czy branża ma się czego obawiać?" odbędzie się 9 grudnia 2021 r. o godz. 10.00. Podczas tego spotkania online wspólnie z ekspertkami Crido omówimy nowości w Polskim Ładzie kluczowe z punktu widzenia branży handlu FMCG, przedstawimy finansowe efekty wprowadzanych zmian dla przedsiębiorstw oraz powiemy, co tak naprawdę oznacza Polski Ład dla sieci handlowych, hurtowni i małych detalistów.

Omówimy Polski Ład w szczególności z perspektywy franczyzobiorców oraz przyjrzymy się wpływowi zmian w prawie na inwestycje, a także na kwestie związane z zatrudnieniem (implikacje dla pracodawców i pracowników oraz sposoby zwiększenia ich wynagrodzenia netto). Podpowiemy, czy w obliczu nowej sytuacji opłacalna może się okazać zmiana formy prawnej prowadzenia działalności. Krótko omówimy także temat "podatku od korporacji”.

Masz pytanie dotyczące Polskiego Ładu? Podeślij je nam już dziś, a udzielimy na nie odpowiedzi podczas webinarium! Pytania można nadsyłać już teraz, pod nazwiskiem lub anonimowi, na adres: pawel.jachowski@wiadomoscihandlowe.pl.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na nasze webinarium!

 

 
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także