02.09.2021/08:16

Polski Ład zmniejszy konkurencyjność mniejszych detalistów wobec dużych sieci handlowych [KOMENTARZ]

Zmiany proponowane w tzw. Polskim Ładzie, zwiększą obciążenia firm płacących PIT. Duże sieci handlowe z reguły rozliczają się z podatku CIT. W ich przypadku można mówić o utrzymaniu obciążeń podatkowych. Można więc mówić o ograniczeniu konkurencyjności detalistów indywidualnych wobec dużych sieci handlowych – ocenia w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Grzegorz Szysz, partner, doradca podatkowy, Doradztwo Transakcyjne Grant Thornton Frąckowiak.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dostawca 02.09.2021

    A na sztandarach "chronimy polski biznes" jakie to piękne. Sieci francuskie praktycznie nie płaca podatków w Polsce a mały sklep rodzinny będzie miał ich wzrost.... ratunku o co chodzi w tym wszystkim .... Przecież człowiek już ma problem w tym wszystkim się jakoś połapać. Co roku zmiany i kolejne zmiany za którymi sami urzędnicy nie nadążają... A miało być tak pięknie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także