21.08.2018/16:04

Polski start-up Omnipack pozyskał 5 mln zł na rozwój logistyki dla e-commerce

W lipcu b.r. spółka Omnipack zamknęła rundę finansowania, pozyskując od inwestorów prywatnych 5 mln zł nowego kapitału. Nowe środki przeznaczone zostaną na powiększenie skali biznesu, uruchamianie nowych magazynów, rozwój oprogramowania i ekspansję międzynarodową.

Omnipack specjalizuje się w logistyce i realizacji zamówień dla branży e-commerce. Firma zapewnia całkowitą obsługę procesu – przechowywanie towaru, pakowanie i wysyłkę zamówień, obsługę zwrotów oraz usługi dodatkowe.

Wśród zainteresowanych ulokowaniem kapitału w Omnipacku były zarówno polskie, jak i europejskie fundusze inwestycyjne. Firma podjęła jednak decyzję o współpracy z inwestorami prywatnymi, co umożliwia jej zachowanie większej elastyczności i podejmowanie szybszych decyzji.

– Cieszymy się, że inwestorzy dostrzegli potencjał w sektorze, w którym działamy. Tak w Polsce, jak i Europie branża e-commerce dynamicznie rośnie, a presja wywierana przez największych (m.in. Amazon, Zalando, eobuwie) wymusza coraz większą profesjonalizację także mniejszych firm – mówi Tomek Kasperski, założyciel i prezes Omnipack.

Jak twierdzi, dotyczy to w szczególności logistyki, którą wiele sklepów do tej pory zaniedbywało, głównie ze względu na brak wiedzy i środków na inwestycje.

Spółka umożliwia klientom oferowanie dostaw Same Day, wysyłek międzynarodowych, pakowanie wg indywidualnych wytycznych klienta, obsługę sprzedaży w modelach dropshipping oraz cross-dock. Dodatkowe środki przeznaczy m.in na otwarcie nowych lokalizacji magazynowych, jak również rozwój oprogramowania do zarządzania procesem logistycznym.

– Nasi klienci zwiększają skalę działania, przybywa nam też nowych, co wymaga od nas zwiększania możliwości operacyjnych. Dlatego też w październiku uruchamiamy nasze drugie centrum logistyczne. Oznacza to nie tylko nową powierzchnię magazynową, ale też większą automatyzację i rozwój software – podkreśla Rafał Szcześniewski, założyciel i szef operacji Omnipack.

Założyciele Omnipack doświadczenie zdobyli budując polski oddział sklepu internetowego z branży wyposażenia wnętrz Westwing. Tam m.in. od podstaw zbudowali najbardziej efektywne centrum logistyczne w całej grupie, obsługujące zarówno Polskę, jak i kraje z regionu CEE.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.