25.08.2022/17:57

Polski system płatności mobilnych Blik o krok od debiutu na Słowacji i w całej strefie euro

Polski Standard Płatności (PSP), podpisał umowę zakupu 100 proc. udziałów słowackiej firmy Viamo. Przejęcie tej spółki otwiera systemowi płatności mobilnych Blik, którego PSP jest operatorem, drzwi do ekspansji w krajach strefy euro. 

– Upowszechnienie Blika jako wszechstronnego systemu płatności na polskim rynku stało się faktem. Zdobyliśmy ogromną wiedzę, którą chcemy wykorzystać również do rozwoju poza granicami naszego kraju – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności.

Jak wyjaśnia Dariusz Mazurkiewicz, PSP już dwa lata temu zaczęło nawiązywać partnerstwa z globalnymi dostawcami usług płatniczych. Akwizycja słowackiej spółki Viamo stanowi kolejny ważny etap w historii firmy, który wzmocni jej pozycję w regionie. 

– Widzimy ogromny potencjał tego rynku, szczególnie w kontekście naszych planów działania w całej strefie euro – podkreśla prezes PSP.

Kogo przejmuje PSP?

Przejmowana przez PSP spółka Viamo, we współpracy z największymi bankami opracowała i obsługuje słowacki ekosystem płatności mobilnych oraz dostarcza usługi płatnicze dla przedsiębiorstw. 

– Cały czas się rozwijamy i nawiązujemy partnerstwa, które przyciągają do naszej usługi coraz więcej użytkowników. Już teraz z naszych aplikacji i usług korzysta blisko 300 tys. użytkowników. Mamy jednak apetyt na więcej i chcemy zwiększać skalę naszego działania – mówi Lubo Požgay, CEO Viamo.

Umowa kupna udziałów Viamo została podpisana 11 sierpnia br. Jej wejście w życie wymaga uzyskania zgody banku centralnego Słowacji. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • free 26.08.2022

    Gotówka to wolność a pieniądz cyfrowy - totalna niewola, przemycana pod szyldami wygody!!!

  • Zyzio 26.08.2022

    Świetna wiadomość. Daje nam to potężne narzędzie na rynku płatności i co najważniejsze buduje niezależność naszego systemu. W UE nie ma takich własnych systemów

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także