07.07.2016/12:59

Polskie ePłatności chcą potroić liczbę terminali POS

Polskie ePłatności (PeP), jeden z liczących się w kraju agentów rozliczeniowych, zamierza rozbudować sieć terminali POS z obecnych 32 tys. do 100 tys. sztuk.

– Silna pozycja, którą PeP osiągnął w niespełna 6 lat, na trudnym, zdominowanym przez zagraniczne korporacje rynku, jest dobrym punktem wyjścia do dalszego dynamicznego rozwoju. W perspektywie najbliższych lat chcemy zostać liderem krajowego rynku płatności. Zamierzamy nie tylko rozwijać naszą sieć naziemną, ale także budować kompetencje w zakresie płatności elektronicznych oraz mobilnych – mówi Janusz Diemko, prezes zarządu Polskich ePłatności.

Wyjaśnia, że firma celuje m.in. w średnie i mniejsze sieci punktów handlowo-usługowych, ale i usługi smart city, m.in. w ramach kart miejskich, przy czym możliwe jest – jego zdaniem – stworzenie wspólnego systemu dla wszystkich miast w Polsce, co obniżyłoby globalnie koszty.

– Dalsza ekspansja na polskim rynku w zakresie płatności kartowych jest dla PeP naturalnym krokiem rozwojowym ze względu na wciąż niski poziom nasycenia terminalami POS. Według danych Narodowego Banku Polskiego, na koniec pierwszego kwartału 2016 roku na milion Polaków przypadało jedynie 12,5 tys. terminali, czyli blisko dwa razy mniej niż w krajach Europy zachodniej. Równie perspektywiczny pod kątem planów rozwojowych PeP jest polski sektor e-commerce – zgodnie z prognozami Sociomantic Labs, wartość rynku handlu internetowego w Polsce wzrośnie w tym roku do blisko 36 mld zł, a w ciągu najbliższych 5 lat się podwoi – wyjaśnia Janusz Diemko.

W 2015 r. PeP obsłużył 154 mln transakcji (6,32 proc. rynku) o wartości 7,9 mld zł (4,59 proc.). Zarządzał 31 tys. terminali w 26 tys. punktów. Obecnie ma 32,3 tys. terminali w niemal 27 tys. punktów. W dwóch pierwszych kwartałach 2016 roku, Polskie ePłatności pośredniczyły w płatnościach kartowych o wartości ponad 4 mld zł, obsługując blisko 90 mln transakcji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.