06.01.2020/16:23

Pomysł na segregację śmieci: bilety komunikacji miejskiej za zużyte butelki

Troje poznańskich radnych PiS chce wprowadzić butelkomaty, które doładują karty miejskie w zamian za wrzucanie do nich plastikowych butelek – donosi wp.pl. Pomysłodawcy chcieliby, żeby rozwiązanie  zaczęło działać jeszcze w tym roku.

Poznańscy radni uważają, że to rozwiązanie zachęci ludzi do segregowania śmieci. - Chodzi nam najbardziej o to, żeby mieszkańcy mieli świadomość, że dzięki takim fajnym sprzętom można plastik w interesujący sposób nie tylko segregować, ale wykorzystać i mieć później z tego jakieś profity – tłumaczy pomysł Mateusz Rozmiarek, jeden z poznańskich radnych.

Takie urządzenia działają m.in Stambule i w niektórych azjatyckich metropoliach. Wrzucając do automatu butelki dostaje się punkty, które następnie można zamienić na darmowe przejazdy komunikacją miejską.

Poznań zapowiedział podwyżkę cen biletów, więc automaty mogłyby się spotkać z pozytywnym przyjęciem mieszkańców miasta.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.