10.11.2016/12:58

Ponownie zmalała liczba sklepów w sieci Delikatesy Centrum

Na koniec trzeciego kwartału w Polsce działało 1040 sklepów Delikatesy Centrum. To o 20 placówek mniej, niż na koniec czerwca i zarazem o 36 mniej, niż na koniec minionego roku. Przypomnijmy, Grupa Eurocash w sierpniu zapowiadała, że do końca roku uda jej się otworzyć ok. 60-80 sklepów pod tym szyldem.

Sprzedaż hurtowa Grupy Eurocash dla stałej liczby sklepów należących do sieci Delikatesy Centrum wzrosła w trzecim kwartale 2016 r. o 6,41 proc. oraz o 4,61 proc. za trzy kwartały 2016 r. Z kolei wzrost sprzedaży detalicznej dla stałej liczby sklepów Delikatesy Centrum w trzecim kwartale br. wyniósł 2 proc., a narastająco w trzech kwartałach - 1,34 proc.

Wszystkie franczyzowe i partnerskie sieci detaliczne wspierane przez Grupę Eurocash zrzeszają już blisko 14 tys. niezależnych sklepów. Obok szyldu Delikatesy Centrum, są to m.in. sklepy Abc, Groszek, Lewiatan, Euro-Sklep czy Gama.

Grupa Eurocash to największa w Polsce firma zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych oraz organizacją franczyzowych sieci detalicznych.

Zobacz także:
Wyniki Eurocash za III kwartał 2016 r.: sprzedaż rośnie, zysk netto niższy o 15 proc.
Delikatesy Centrum wprowadzają kartę lojalnościową Delikarta

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.