16.07.2018/09:34

Popularne mrożonki wycofane ze sprzedaży. Mogły zawierać groźną bakterię

Jak poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, firma Greenyard Frozen Poland podjęła zapobiegawcze działania w celu dobrowolnego wycofania mrożonych warzyw z uwagi na potencjalne ryzyko występowania w nich bakterii Listeria monocytogenes, związane z użytym do produkcji surowcem (kukurydzą).

- Nasza  decyzja  jest  podyktowana  dbałością  o  najwyższe  standardy  bezpieczeństwa  produktów  i  ma  na  celu  wyeliminowanie  nawet  znikomego  ryzyka  spożycia  składnika mogącego mieć wpływ na zdrowie konsumentów - informuje Greenyard Frozen Poland w oświadczeniu.

Wycofaniu podlegają następujące produkty marki d’aucy: Fit Mix marchwiowy 400 g, Country warzywa na patelnię z przyprawą toskańską 400 g, Nicea warzywa na patelnię z przyprawą prowansalską 400 g, Italia warzywa na patelnię z przyprawą włoską 400 g, Warzywa na patelnię klasyczne 400 g oraz Warzywa na patelnię klasyczne promo pack 500 g.

Oprócz tego podjęto decyzję o wycofaniu jednego produktu marki Pinguin. Chodzi o Kukurydzę sprzedawaną w opakowaniach 2,5 kg.

Zdejmowane z rynku produkty to te, w których data minimalnej trwałości mieści się w przedziale od czerwca 2018 do czerwca 2020 r.

Firma Greenyard Frozen Poland poprosiła konsumentów, którzy zakupili wyżej wskazane produkty, o ich zniszczenie lub zwrócenie do punktu sprzedaży, w których zostały nabyte - zgodnie z zachowaniem procedury wycofania obowiązującej w danym podmiocie.

- Jednocześnie  informujemy,  że tylko przygotowanie  produktów  zgodnie  z instrukcją podaną na opakowaniu, czyli poddanie ich obróbce termicznej, eliminuje ryzyko zakażenia - napisała spółka.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.