29.05.2018/09:39

Poseł PiS: W wagonach restauracyjnych Warsa brakuje polskich produktów!

Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości w interpelacji do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka podniósł kwestię braku polskiej żywności w wagonach restauracyjnych Warsa. Zdaniem Mularczyka, konieczna jest interwencja w tej sprawie.

- Podróżując wagonami należącymi do spółki WARS SA, która w pełni zależna jest od Skarbu Państwa, spotkać można bardzo wiele zagranicznych produktów lub tych wyprodukowanych w Polsce, lecz przez zagraniczne koncerny - napisał Mularczyk.

Jak dodał, "wiele z oferowanych w wagonach spółki WARS SA słodyczy, przekąsek, soków, wód mineralnych i innych napoi należy do największych światowych koncernów, podczas gdy lokalni polscy producenci mogą jedynie pomarzyć o promocji ich towarów wśród pasażerów coraz lepszych polskich pociągów, wśród których na najczęściej uczęszczanych trasach można spotkać wielu zagranicznych turystów".

Poseł Prawa i Sprawiedliwości zapytał Adamczyka, czy spółka WARS "dostrzega wagę dla rozwoju polskiej gospodarki promocji polskiej przedsiębiorczości i polskich marek wśród swoich klientów" oraz czy "planuje zmianę menu w swoich wagonach restauracyjnych, tak by wykorzystać taką okazję do wprowadzenia do oferty większej ilości polskich produktów".

Mularczyk chce się również dowiedzieć, czy WARS planuje konsultacje "z organizacjami pozarządowymi dbającymi o rozwój racjonalizmu gospodarczego w Polsce" w celu wyboru "jak najlepszej oferty dla klientów oraz polskiej gospodarki".

Do chwili publikacji niniejszego artykułu odpowiedź ministra Adamczyka na interpelację z 18 kwietnia nie została opublikowana na stronach Sejmu. Przypomnijmy, że odpowiedź na interpelację powinna być udzielana w formie pisemnej nie później niż w terminie 21 dni od dnia otrzymania interpelacji.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • xc 04.06.2018

  a w polskim sejmie brakuje Polaków, dlatego mamy co mamy!

 • Swojak 30.05.2018

  W WARSach brakuje polskich produktów? Wszędzie brakuje! A winni są również kupujący, bo bezmyślnie kupują to, co widzieli w reklamach zamiast wspierać polskich producentów.

 • Gala 30.05.2018

  Panie pośle pisu - a jakim samochodem Pan jeździ - polskim ? A jakiej komórki Pan używa ? A jakie pomarańcze i cytryny Pan je - polskie ? Lepiej niech pis zacznie przestrzegać prawa i przywróci demokrację, którą już częściowo zniszczył bo to jest ważne. Niech posłowie pisu zauważą, że żyją w XXI wieku i podział pracy i specjalizacje na świecie się rozwijaja.

 • HK 30.05.2018

  To zmieńcie ustawę o przetargach. I tyle.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.