06.10.2020/13:15

Poselski apel do ministra zdrowia: dlaczego apteki nie mogą sprzedawać testów na koronawirusa?

Henryka Krzywonos-Strycharska zwróciła się z interpelacją do ministra zdrowia. Posłanka chce się dowiedzieć, co stoi na przeszkodzie, aby apteki mogły sprzedawać klientom testy na koronawirusa.

W interpelacji posłanka wskazuje, że w hurtowniach farmaceutycznych po ok. 55 zł za sztukę dostępny jest test na COVID-19 o nazwie Humasis COVID-19 firmy Diather Polska pakowany po 10 sztuk. „Apteka może kupić ten test jedynie na własny użytek bez możliwości sprzedaży detalicznej” – wskazuje posłanka. Jak zauważa dalej, w dobie, kiedy „epidemia przyspiesza, a wszyscy eksperci alarmują, że należy wykonywać jak najwięcej testów, to wydaje się, że taką możliwość powinni mieć wszyscy, którzy tego chcą, aby wiedzieć, czy są zdrowi i nie zagrażają innym”.

Posłanka chce, aby minister zdrowia odpowiedział na pytanie, dlaczego mimo dostępności testu w hurtowniach farmaceuci nie mogą ich sprzedawać w swoich aptekach.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Lol 13.10.2020

    Każdy powinien mieć możliwość kupić test jeżeli takie zostały wyprodukowane. Niech państwo nie decyduje za obywateli o wszystkim bo to nie demokracja

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także